Морський каякінг

heading_title

В Україні під каякінгом зазвичай розуміється сплав на одномісних пластикових човнах по бурхливих річках. Тим часом, за кордоном каяки частіше використовують для прогулянок спокійними річками, озерами і морями. Це може бути як сімейний відпочинок на двомісних каяках або спостереження за дикою природою на екомаршрутах, куди дістатися крім як на човні інакше і не вийде. Хорошим прикладом рекреаційних прогулянок на каяках може послужити Тайланд, де любителі справжньої екзотики плавають морем між островами на прогулянкових каяках, запливають у печери та гроти, відпочивають на безлюдних маленьких острівцях.

Види морських каяків

Для прогулянок морем та озерами використовуються каяки одномісні, двомісні та тримісні, а також пластикові та надувні каяки з сучасних матеріалів.

Щоб розставити всі крапки над і, слід сказати, що каяки та байдарки це слова-синоніми. Слово «каяк» прийшло до нас з-за кордону, де всі подібні човни називають каяками, а в російськомовному просторі ці човни прийнято називати байдарками. Так що рекреаційні байдаркові походи стали початком виду відпочинку, який ми тепер називаємо морський каякінг.

Подорожі на морських каяках - найпопулярніший вид каякінгу

Взагалі у світі одним із найпопулярніших видів каякінгу є морський каякінг. Наприклад, у Новій Зеландії найпопулярнішим видом пригодницького туризму вважається подорож на морських каяках національним парком Abel Tasman National Park. Подорожуючи уздовж узбережжя можна спостерігати за тюленями, безліччю різноманітних птахів та відпочивати на чудових диких пляжах.

Як правило, купити морський каяк має сенс тільки тим, хто живе на березі моря або озера, а подорожуючи світом морський каяк можна брати на прокат на місцевих човнових станціях. Теорію управління прогулянковим каяком гід розповість і покаже за 10 хвилин, а далі морським каякерам залишається лише дивитися на всі боки і налягати на весла. Серйозною складністю в морському каякінгу можуть стати великі хвилі, але більшість туристичних маршрутів проходять у затоках та бухтах, захищених від океанських хвиль.

Експедиційні каяки спеціально розроблені для автономних подорожей

У той час як каяки для сплаву по порогах зазвичай маленькі і не призначені для перевезення речей, морські експедиційні каяки спеціально створені для тривалих автономних подорожей дикими природними місцями, куди дістатися іншим транспортом практично неможливо.

Морський каякінг в Україні

В Україні вже кілька років активно розвивається морський каякінг на Чорному морі. Як київські, так і одеські туристичні клуби пропонують прогулянки на морських каяках у районі острова Березань та острова Джарилгач.

Вибрати морський каяк у Києві можна у нашому інтернет магазині спорядження для водних походів. На базі магазину можна відразу протестувати каяк перед тим, як вирушити в експедицію.